Главная
страница 1
скачать файл
Автор: Котюх Ольга Олександрівна, керівник гуртка Палацу дитячої та юнацької творчості.
Заняття з адаптованої програми роботи гуртка «Креатив».

Тема: «Намистинка до намистинки»

Вік дітей: старший дошкільний, молодший шкільний.

Мета: Ознайомити вихованців з різновидами однієї з жіночих прикрас – намистом. Навчити виготовляти намисто поєднуючи техніку шиття з природним та покидьковим матеріалами. Формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, розвивати художньо-образне мислення, фантазію, вміння знаходити дизайнерське рішення. Виховувати цілісне ставлення до продукту людської праці, любов до природи та рідного краю.

Матеріали та обладнання: клаптики тканини, голки, нитки, подушечки для голок, жолуді, каштани, пластмасові трубочки для соків, зразки намиста, картонні заготовки намистинок, хустка, загадки, ребуси, вірш «Бусы» автор Н. Гонен, переклад: М. Забаро.

Хід заняття


1. Організаційний момент

2. Повідомлення теми заняття

– Діти, сьогодні вранці я отримала дві незвичайні посилки. Як ви гадаєте, що там може бути? А коли висилають посилку? (до Дня народження, до свята тощо) Так, так, подивимося що ж там таке.

(пригадуємо, що в палаці день Гуртківця. Пропоную дітям відкрити першу посилку. Там лежать каштани та жолуді)

– Дивно, навіщо нам ці жолуді та каштани? О, здається тут є лист.

“Каррр! Пррривіт, Кррреативщики! Вітаю Вас із посвяченням в Гуррртківців! Бажаю успіхів, натхнення, фантазії, багато перемог та підкорення нових творррчих веррршин. І, звичайно, здоррров’я!!! Передаю вам незвичайний подарррунок. Сподіваюся, що ви здогадаєте, що з цим робити.

З повагою до вас, Чорррна Ворррона.“

– Ось це так! Ну і ну! Що ж робити? Стривайте, тут є ще одна записочка. Це ж загадки. Спробуємо вгадати?

В ушках маминых сверкают,

Цветом радуги играют.

Серебрятся капли-крошки

Украшения ...

(икжёрес)


Усы мужчину украшают,

Все об этом твёрдо знают.

Чтоб женщине их носить,

Нужно что-то прицепить.

Что? Скорее говори!

Я считаю: раз, два, три...

(ысуб)

- Схоже, це загадки про прикраси, але ж які саме?



(міркування дітей)

– Все ж ще не зрозуміло, що робити з цими каштанами та жолудями? Ми забули про другу посилку!

(пропоную відкрити другу посилку, там лежать клаптики різнокольорової тканини, трубочки для соків, нитки та голки).

– Тут теж є лист!

“Доброго дня, Ольга Олександрівно! Від всієї душі вітаю Вас и Ваших вихованців з Днем Гуртківця! На жаль, не можу приїхати на свято , дуже багато роботи, мачусі із сестрами нових суконь захотілося. Я вам бажаю завжди залишатися такими ж вигадниками, фантазерами й творцями прекрасного!

Ваша Попелюшка.“


(Дякуємо Попелюшці, розглядуємо її посилання, серед речей знаходимо ребус)
Відповідь: НАМИСТО

– Нарешті, з’ясували! Отже, діти, сьогодні ми з вами будемо робити намисто.

3. Актуалізація опорних знань

– Що таке намисто?

– З чого воно може бути зроблене?

(демонстрація різних видів намиста)

4. Викладання нового матеріалу

I частина

– Якщо Попелюшка прислала нам голки та нитки, значить ми будемо..... (шити)

– А які види швів ви знаєте?

– Яких правил необхідно дотримуватись при шитті?

– Ми бачимо, що клаптики тканини різні, тому щоб нікому не було прикро ми їх розіграємо за допомогою гри “Чарівна скринька“.

(діти просовують руку в отвір у скриньці і витягують клаптик тканини)

Показ зразка. Повідомлення алгоритму роботи:

– Тепер, діти, нам потрібно цей клаптик зшити по довжині. Для цього складаємо тканину навпіл по довжині лицьовою стороною до лицьової і зшиваємо швом “уперед голку“.

– Далі, зшитий клаптик вивертаємо. Виходить довга “ковбаска“.

Самостійна практична діяльність. (керівник слідкує за дотриманням ТБ. Індивідуальна робота)
Фізкультхвилинка

Гра “Намистинки загубилися“

Реквізит: кольорові намистинки з картону, що одягаються на голову, хустинка.

Діти одягають намистинки і стають в рядок, обирається ведучий. Ведучий дивиться на “намисто“ одну хвилину, потім йому зав’язують очі хустинкою, дві “намистинки“ міняються місцями. Ведучий повинен здогадатися, які з “намистинок“ не на своєму місці.

II частина


– А зараз наступає саме цікаве.... Робимо намисто.

(Аналізуючи готовий виріб, пояснюю, як із трубочки зробити намистинки)

– Кожен з вас підбирає пластикову трубочку за кольором, який підходить до вашої тканини. Далі виготовляємо маленькі намистинки з трубочки, які скріплять великі намистинки з каштанів та жолудів. Для цього трубочку розрізаємо на невеликі шматочки. У середину “ковбаски“ кладемо по черзі каштанчик або жолудь. Переміщаємо його до центру “ковбаски“ і закріпляємо з обох сторін шматочками-намистинками з трубочки. Далі продовжуємо викладати жолуді та каштани за вашим задумом (бажанням), скріпляючи їх маленькими “намистинками“, поки не закінчиться “ковбаска“. Обидва кінця намиста скріплюємо за допомогою нитки та голки.

Самостійна практична діяльність.

(керівник слідкує за дотриманням ТБ. Індивідуальна робота)

Поетична пауза:

(один із вихованців розказує віршик)

Порвалось мое ожерелье из бус.

Его я люблю и им так горжусь.

Выпала бусинка только одна,

Но все ожерелье держала она.

Теперь его невозможно носить.

И будет оно лежать и грустить.

Мне мама сказала: «Мы, люди, как бусы.

В одном ожерелье, в цепочке одной.

И если один из нас руку отпустит,

Тот час же почувствует это другой.

Надо нам за руки крепко держаться,

Чтоб не упасть и до цели добраться».

Мамочка бусинки все подобрала,

В одно ожерелье их нанизала.

И снова на шее моей засверкало

Оно еще ярче, чем было сначала.

Любовь собирает вместе людей,

Точно как бусы, в цепочке моей.

(Обговорення вірша. Висновки)

5. Підведення підсумків заняття

– Чи сподобалось вам заняття?



– Кому можна подарувати таке намисто?

– Що нового дізналися?
скачать файл



Смотрите также:
Заняття з адаптованої програми роботи гуртка «Креатив». Тема: «Намистинка до намистинки» Вік дітей
44.28kb.
Набуті захворювання органів грудної порожнини у дітей
261.18kb.
Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів при підготовці до практичного заняття
195.91kb.
Тема. Дитячі розваги взимку
71.8kb.
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку для дітей раннього віку Підготувала: Книга О. А. Тема: «Перші квіти весни»
56.79kb.
1. Перш, ніж заповнювати Журнал, слід детально опрацювати вимоги щодо ведення журналу планування та обліку роботи гуртка (ст. 1-2) Мета й основний зміст роботи
81.28kb.
План роботи студентської наукової проблемної групи на
45.67kb.
План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
137.02kb.
Програми міжшкільного факультативу для обдарованих дітей
538.45kb.
Наказ №1111 від 23 листопада 2010 року Про впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт"
11.28kb.
Тема заняття Вид заняття
78.06kb.
Конспект навчального заняття з української мови вчителя вищої категорії Гайдар О. М. Тема заняття
39.6kb.